Zapisz się do Newslettera
i odbierz darmowy e-book

Zapisz się do Newslettera
i odbierz darmowy e-book:

"Sekrety personalizacji", czyli kompendium wiedzy o wykonywaniu nadruków

Podaj kod:
Captcha

Zapoznałem się i akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności.

Zgadzam się na otrzymywanie informacji marketingowych (Newslettera) na moje konto e-mail. W każdej chwili mogę zrezygnować z otrzymywania Newslettera tutaj


zapisz się

Nasze portale (porady, filmy)

INSTRUKCJA UŻYCIA PAPIERU TRANSFER JET DO PRZENOSZENIA WYDRUKÓW NA TKANINY

1474.gif
ZASTOSOWANIE:
Specjalny papier do przenoszenia wydruków na tekstylia bawełniane (białe, jasne lub pastelowe). Nie stosuje się do tkanin elastycznych!
NADRUK:
Druk powinien być wykonany lewoczytelnie na stronie białej, niezadrukowanej (bez linii falistych lub w postaci siatki kwadratów). Ustawienie drukarki: "papier transferowy" (jeżeli w sterowniku drukarki występuje takie ustawienie), lub "papier normalny" w najwyższej rozdzielczości możliwej do ustawienia. Przed przystąpieniem do dalszych czynności zaleca się wysuszenie wydruku przez ok. 30 minut.

Ustawienie plotera: zgodnie z instrukcją plotera lub w wyniku prób.
PRZYGOTOWANIE I WPRASOWANIE:
Należy rozgrzać żelazko do najwyższej temperatury.

A: Wydrukowany obraz przycina się do formatu pozostawiając 5 mm margines, rysunek skierowuje się do powierzchni tkaniny wyprasowanej i wolnej od załamań

B: Jako podłoża do prasowania używa się gładkiej, twardej powierzchni, np. blat stołu chroniony dwoma lub trzema wyprasowanymi ścierkami kuchennymi.

C: Wprasowuje się równomiernymi, okrężnymi ruchami z jednakową siłą docisku. Nie stosuje się nawilżania. Dla małych motywów (1/2 formatu A4) wystarcza ok. 40 sek. do dużych (format A4) - ok. 1 min.

D: Należy pamiętać, aby wprasowywać nie tylko środek rysunku, lecz także rogi i krawędzie.

E: Po ostudzeniu wprasowanego wydruku ściąga się papier ochronny jednym, równomiernym pociągnięciem. W przypadku wprasowywania kilku odrębnych wydruków na tę samą tkaninę - najpierw należy wprasować wszystkie rysunki, wystudzić je a następnie zdjąć z nich papiery ochronne.

Wprasowywanie ciśnieniowe w maszynach prasujących: Temperaturę ustawić się na 160 °C. Czas wprasowania: ok. 40 sek.
PRANIE:
Prać lewostronnie. Temperatura nie powinna przekraczać 40 °C. Odwirowanie - na najwolniejszych obrotach. Nie stosować środków wybielających i prania chemicznego. W czasie prasowania omijać wprasowywanki.
ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW:
Przy niezadowalających wynikach druku (rozpływanie się nadruku): zredukować ilość nadrukowywanego atramentu - podwyższyć jasność o ok. 10%.
WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA:
Należy pamiętać o wskazówkach producenta żelazka oraz zaleceniach wytwórcy drukarki. Dzieci mogą wykonywać wydruki i wprasowanki wyłącznie pod opieką dorosłych.