0
0,00 zł
Szybkie wyszukiwanie materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących
Agawa.PL > INSTRUKCJA UŻYCIA PAPIERU TRANSFER JET DO PRZENOSZENIA WYDRUKÓW NA TKANINY
Zapisz się do Newslettera i odbierz darmowy e-book:"Sekrety personalizacji", czyli kompendium wiedzy o wykonywaniu nadruków
Zapoznałem się i akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności.
Zgadzam się na otrzymywanie informacji marketingowych (Newslettera) na moje konto e-mail. W każdej chwili mogę zrezygnować z otrzymywania Newslettera tutaj
Nasze portale (porady, filmy)
Polecamy z naszej oferty
Specjalny papier do przenoszenia wydruków na tekstylia bawełniane (białe, jasne lub pastelowe). Nie stosuje się do tkanin elastycznych!
Druk powinien być wykonany lewoczytelnie na stronie białej, niezadrukowanej (bez linii falistych lub w postaci siatki kwadratów). Ustawienie drukarki: "papier transferowy" (jeżeli w sterowniku drukarki występuje takie ustawienie), lub "papier normalny" w najwyższej rozdzielczości możliwej do ustawienia. Przed przystąpieniem do dalszych czynności zaleca się wysuszenie wydruku przez ok. 30 minut. Ustawienie plotera: zgodnie z instrukcją plotera lub w wyniku prób.
Należy rozgrzać żelazko do najwyższej temperatury. A: Wydrukowany obraz przycina się do formatu pozostawiając 5 mm margines, rysunek skierowuje się do powierzchni tkaniny wyprasowanej i wolnej od załamań B: Jako podłoża do prasowania używa się gładkiej, twardej powierzchni, np. blat stołu chroniony dwoma lub trzema wyprasowanymi ścierkami kuchennymi. C: Wprasowuje się równomiernymi, okrężnymi ruchami z jednakową siłą docisku. Nie stosuje się nawilżania. Dla małych motywów (1/2 formatu A4) wystarcza ok. 40 sek. do dużych (format A4) - ok. 1 min. D: Należy pamiętać, aby wprasowywać nie tylko środek rysunku, lecz także rogi i krawędzie. E: Po ostudzeniu wprasowanego wydruku ściąga się papier ochronny jednym, równomiernym pociągnięciem. W przypadku wprasowywania kilku odrębnych wydruków na tę samą tkaninę - najpierw należy wprasować wszystkie rysunki, wystudzić je a następnie zdjąć z nich papiery ochronne. Wprasowywanie ciśnieniowe w maszynach prasujących: Temperaturę ustawić się na 160 °C. Czas wprasowania: ok. 40 sek.
Prać lewostronnie. Temperatura nie powinna przekraczać 40 °C. Odwirowanie - na najwolniejszych obrotach. Nie stosować środków wybielających i prania chemicznego. W czasie prasowania omijać wprasowywanki.
Przy niezadowalających wynikach druku (rozpływanie się nadruku): zredukować ilość nadrukowywanego atramentu - podwyższyć jasność o ok. 10%.
Należy pamiętać o wskazówkach producenta żelazka oraz zaleceniach wytwórcy drukarki. Dzieci mogą wykonywać wydruki i wprasowanki wyłącznie pod opieką dorosłych.