Drukarka - sprzęt niezbędny w każdym domu, czyli co jeszcze może Twoja drukarka ?
Przyzwyczailiśmy się do używania drukarki do drukowania tekstu. Zapewne większość z nas właśnie w taki sposób kojarzy drukarkę: sprzęt drukujący tekst. Sytuację tą starają się zmienić producenci: konstruując coraz doskonalsze urządzenia chcą nas namówić np. do drukowania własnych zdjęć na sprzęcie domowym. I w znacznej mierze się im to udaje. Problemem pozostaje cena atramentów i specjalnego papieru ale to z kolei działka producentów oraz dystrybutorów coraz doskonalszych materiałów alternatywnych oraz papierów fotograficznych.
Na zadane w tym momencie pytanie: Co jeszcze może Twoja drukarka? mielibyśmy pewnie problemy z uzyskaniem odpowiedzi. A jednak:
możliwości są wręcz nieograniczone!
Istnieją dwa typy "alternatywnego" wykorzystania drukarki: po pierwsze stosując odpowiednie atramenty, po drugie: stosując odpowiednie podłoże na którym drukujemy.
I tak w pierwszym przypadku ciekawą możliwość daje np. druk jadalny, tzn. wykonany farbami, które można skonsumować nie narażając na szwank naszego zdrowia. Wyobraźmy sobie sytuację, że na przyjęciu urodzinowym serwowany jest tort ze zdjęciem solenizanta, albo jadalne menu. Brzmi wspaniale! Technika ta łączy zasadniczo obydwie możliwości alternatywnego wykorzystania drukarki, ponieważ nadruk farbami jadalnymi musimy wykonać na specjalnym jadalnym papierze.
I teraz z drugiej strony: stosując zwyczajne farby, takie same jak dostarczone wraz z nową drukarką możemy wykonywać nadruk na... PRAWIE WSZYSTKIM! Tak, tak. Nie ma w tych słowach odrobiny przesady. Nadruk można wykonywać na metalach, plastiku, drewnie, tkaninach, szkle ceramice ... itd. itd. Możliwości są prawie nieograniczone. Stosując odpowiednie podłoże do przenoszenia nadruków bez trudu wykonamy np. kubek (może być magiczny, tzn. taki, na którym zdjęcie pojawi się dopiero po wlaniu do niego gorącej cieczy: herbaty, kawy itd.) z dowolnym zdjęciem: wspaniały prezent dla każdego! Albo koszulki, czapeczki, krawaty, logobandy inne gadżety, np. z logo firmy na imprezę integracyjną.
Innym ciekawym zastosowaniem drukarki jest użycie jej do wykonania profesjonalnych kalendarzy - oczywiście dostosowanych do własnych potrzeb, z własnymi zdjęciami itp. Rozwiązanie takie jest o tyle korzystne, iż wykonany w ten sposób kalendarz będzie tańszy od tego zakupionego w sklepie, jedyny w swoim rodzaju (niepowtarzalny) i zachowa super profesjonalny, "fabryczny" wygląd.
Dla bardziej wymagających osób, szukających nie tylko ciekawego gadżetu ale chcących wykorzystać praktycznie wykonany przez siebie projekt polecamy zestaw Business Card do wykonywania oryginalnych, niepowtarzalnych, w pełni profesjonalnych o wiele tańszych od wykonywanych na zamówienie wizytówek. Zestaw szczególnie polecany dla osób, które chcą pozostać niezapomniane po spotkaniu biznesowym. Oryginalna wizytówka, wyróżniająca się spośród innych z pewnością pomoże nawiązać nowe kontakty biznesowe.
Bardzo interesującym produktem jest specjalne płótno malarskie na którym wykonuje się nadruki. Płótno z naniesioną na nie np. reprodukcją znanego obrazu i dodatkowo oprawione w ramy może stać się wspaniałą i oryginalną ozdoba każdego biura lub domu. Obraz taki do złudzenia przypomina oryginalny właśnie ze względu na materiał na jakim wykonany jest nadruk: prawdziwe płótno malarskie z doskonale widoczną strukturą.
Oferta specjalnych papierów i folii nie ogranicza się do wymienionych wyżej. Możliwości, tak jak pisałem na początku, są prawie nie ograniczone. Każdy, podkreślam każdy, znajdzie coś dla siebie. Np. samoprzylepna folia do wykonywania "tatuaży" dla dzieci, papier transparentny (kalka kreślarska) do szkiców, projektów architektonicznych, zestaw do tworzenia plastikowych kart klubowych, rabatowych (wielkości karty kredytowej), zestaw do tworzenia wysokiej jakości etykiet na butelki np. ze zdjęciem Młodej Pary, solenizanta itp., zestaw do tworzenia magnetycznych znaczków np. na lodówkę, samochód oraz wiele, wiele innych.
Wszystkie wymienione materiały można nabyć w sklepie internetowym Agawa.PL.
Więcej w gazecie dla specjalistów branży IT
Dzień Dobry Informatyku nr 06/2006 str. 3