Zapisz się do Newslettera
i odbierz darmowy e-book

Zapisz się do Newslettera
i odbierz darmowy e-book:

"Sekrety personalizacji", czyli kompendium wiedzy o wykonywaniu nadruków

Podaj kod:
Captcha

Zapoznałem się i akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności.

Zgadzam się na otrzymywanie informacji marketingowych (Newslettera) na moje konto e-mail. W każdej chwili mogę zrezygnować z otrzymywania Newslettera tutaj


zapisz się

Nasze portale (porady, filmy)

Laser Flex

laser-flex-artykul.jpg

Aby wykonać nadruk na koszulce z użyciem tradycyjnej folii flex należy żądaną grafikę wyciąć na ploterze tnącym wybrać niepotrzebne elementy z folii a następnie przenieść ją na tkaninę za pomocą prasy termotransferowej. Laser Flex to folia która po wycięciu nie wymaga wybierania.

Ploter laserowy CO2 służący do cięcia tego typu folii wypala grafikę tak by była ona gotowa do bezpośredniego przełożenia na docelowy podkład. Folia jest umieszczona na papierowym podkładzie który należy zdjąć po kilku chwilach od wykonania transferu.

Wyjątkowością tej folii jest wyeliminowanie żmudnego procesu wybierania odpadów jak odbywa się to w przypadku konwencjonalnego plotera tnącego. Pozwala to znacznie skrócić czas wykonywania nadruków a tym samym zaoszczędzić pieniądze. Jak zapewnia producent zastosowanie folii laser Flex umożliwia wykonanie w tym samym czasie większej ilości transferów na tkaniny.

Po wypaleniu grafiki oczywiście w odbiciu lustrzanym należy przełożyć folię na koszulkę i wykonać transfer. Parametry temperatura i siła nacisku są podobne jak w przypadku tradycyjnych folii flex.

Laser flex jest rekomendowana do przenoszenia nadruków zarówno na bawełniane jak i poliestrowe tkaniny. Występuje w kilku podstawowych kolorach: białym, czarnym, zielonym, niebieskim, żółtym, czerwonym. Folia dostępna jest w rolkach 0,5 m x 1 mb. Nadruk wykonany z jej użyciem jest miękki i rozciągliwy przypominając nieco transfer metodą sitodruku.

Wykorzystując folię do wycinania laserowego na tkaniny możemy nanosić skomplikowane wzory i niewielkie elementy nieosiągalne do wycięcia na ploterze tnącym przy stosowaniu zwykłych folii flex. Grafikę możemy wycinać z przygotowanych plików w formatach JPG czy BMP, co pozwala na umieszczanie na koszulce np. fotografii.


magazyn Vidart 06/2013, strona 61